Univerzální převíječka je navržena pro práci s vysokou výrobní rychlostí a pro práci s velkými průměry balíků až o průměru 2,4m.  Převíječka zvládá převíjet široké škály materiálů, od rohože ze skleněného vlákna a skelných síťovin a netkaných textilů po vysoce technologicky vyspělé materiály.  Převíječka slouží k řízenému převíjení, inspekci materiálu, příčnému řezání, podélnému řezání, tepelnému a tlakovému slepování rohože ze skleněného vlákna nebo jiných materiálů. Převíječka a její hlavní části se často umisťují jako samostatný stroj vedle dalších technologii výroby například skleněných rohoží. Nejčastěji se převíječka používá jako kontrolní stroj k nepřetržité navíječce skleněných rohoží, kde lze velmi snadně role materiálu s vadami opravovat a tím získávat další kvalitní role materiálu. Díky modulárnímu řešení lze převíječku navrhnout podle individuálních požadavků našich zákazníků – od základního vybavení, které obsahuje odvíjecí sekci, speciální slepovací a kontrolní stůl, tahovou sekci, řezací sekci, navíjecí sekci, až plně automatické uspořádání, kde můžou být obsaženy sekce pro manipulaci s návinem, hřídelí, až po balící linku konečného produktu. Rohož materiálu je standardně navinuta na papírové dutinky různých průměrů. Nejčastější průměry jsou 6“, 8“10“a 12“.

Základní vybavení a vlastnosti:

Zařízení může být vybaveno funkcemi, jako jsou: certifikované měření délka materiálu, manuální balící funkce rolí na navíjecí sekci, antistatické lišty pro eliminaci náboje v materiálu, automatická komunikace s online výrobní technologii pro přenos dat o vadách ve výrobku, automatická regulace dle receptury výrobků, kontrola kvality materiálu s datovým uložištěm vad, automatický podélný řez a ořezávač okrajů, rovnání hrany pro rohožový svitek, čištění a odsávání prachu z materiálu, odsávání ořezu okrajů, plně automatická manipulace s papírovou dutinkou a finální rolí materiálu, balící stanice.

Protože automatická převíječka je velmi sofistikovaný stroj, je vždy přizpůsobena vašim konkrétním potřebám. Rádi s vámi projednáme všechny výrobní parametry a požadavky.

Technické údaje             

Big Rewinder

Rychlost převíjení          

1 m/min až 200 m/min (možnost až 500 m/min)

Napětí odvíjení min. / max.        

100–500 N/m      

Napětí navíjení min. / max.        

200–1400 N/m (4000 N/m dvojitý kompenzátor)

Maximální průměr role

2.400 mm

Hmotnost návinu            

500–2500 Kg – dle šířky stroje

Šíře převíjeného materiálu        

800–4500 mm – dle šířky stroje

Přesnost vedení hran    

±3 mm

Podélné řezní   

manuální nastavení řezacích jednotek (standardní metoda je střižný způsob řezání /shear cutting)

Tepelné a tlakové lepení materiálu        

standardní teplota slepu 200 °C, standardní šířka slepu 80 mm, standardní tlak 0,3 MPa

Napájení            

3 PE N 400 V, 50/60 Hz

Přívod stlačeného vzduchu        

6 bar 

Další parametry na vyžádání.