Formátovací převíječka je určena k převíjení široké škály materiálů, od skelných síťovin a netkaných textilů po vysoce technologicky vyspělé kompozitní materiály a nanomateriály. Je vyvinuta pro snadné vestavbu do nepřeberného množství technologií dle požadavků zpracovatelského průmyslu jako je například potisk, laminace či nanášení dodatečných vrstev. Řídicí systém a SW převíječky je založen na nejnovějších technologiích firmy Siemens a je připraven pro integraci do nadřazených řídících systémů. Bezpečnostní koncepce respektuje všechny příslušné normy a vytváří maximálně bezpečné pracovní podmínky pro obsluhu a údržbu.

Vzhledem k modulární koncepci naší převíječky, zvládá RW – 02 kromě samotného čistého převíjení, v obrovském rozsahu parametrů tahu a rychlosti, také podélné dělení převíjeného materiálu. Pro zkvalitnění výsledku převíjení je možno stroj vybavit automatickým rovnáním hrany návinu, použití několika variant rozháněcích válců pro změnu zajišťuje odstranění podélného zvlnění materiálu a použití automaticky řízeného přižehlovacího válce přinese dokonale kompaktní výsledný návin.
Pro usnadnění práce s převíječkou RW – 02 je stroj na vstupu vybavován vysouvatelným řezacím a slepovacím stolem.
Výhodu a úsporu v materiálové logistice s náviny představuje plná reverzace chodu. Tato výhoda je znatelná především při vícenásobném navíjení pomocných materiálů v sendvičových strukturách.

Technické údajeRW 2.0
Rychlost převíjení0,01 až 80 m/min
Napětí odvíjení min. / max.20 – 400 N/m       
Napětí navíjení min. / max.20 – 1 150 N/m (2500 N/m dvojitý kompenzátor)
Maximální průměr role1 200 mm
Hmotnost návinu 400 – 1400 Kg – dle šířky stroje
Šíře převíjeného materiálu 400 – 2500 mm – dle šířky stroje
Přesnost vedení hran±3 mm  
Napájení3 PE N 400V, 50/60Hz
Přívod stlačeného vzduchu6 bar  
Další parametry na vyžádání