Navíječka i Jumbo navíječka slouží k nepřetržitému řízenému navíjení, inspekci, příčnému a podélnému řezání rohože ze skleněného vlákna nebo jiných materiálů. Navíječka a její části se umisťují za technologii výroby skleněné rohože. Navíječku lze navrhnout podle individuálních požadavků našich zákazníků – od základního vybavení až po plně automatické uspořádání, kde můžou být obsaženy sekce pro manipulaci s obalem, hřídelí, až po balící linku konečného produktu. Rohož materiálu je navinuta na papírové dutinky různých průměrů. Nejčastější průměry jsou 6“, 8“10“a 12“.

Pro nepřetržité navíjení je vybavena dvěma vřeteny, které se v okamžiku dokončení návinu automaticky zamění a rohož je plynule převedena z jednoho vřetene na druhé.

Navíječka Vlies je navržena pro práci s vysokou výrobní rychlostí a pro získání velkých průměrů balíků.

Zařízení může být vybaveno funkcemi, jako jsou: automatická regulace dle receptury výrobků, kontrola kvality materiálu s datovým uložištěm vad, plně automatické podávání při náběhu, podélný řez a ořezávač okrajů, rychlé a plynulé změny šířky, rovnání hrany pro rohožový svitek, in-line příčný řez a možnost odběru vzorků, čištění a odsávání prachu z materiálu, plně automatická manipulace s papírovou dutinkou a finální rolí materiálu, balící stanice.

Protože automatická navíječka Vlies je velmi velký a složitý stroj, je vždy přizpůsobena vašim konkrétním potřebám. Rádi s vámi projednáme všechny výrobní parametry a požadavky.